top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıEditör

'İçimizdeki Çocuk' ve 'Şimdiki Ben'

Güncelleme tarihi: 10 Tem 2022

Bir yerlerde, duygular, düşünceler arasına sıkışmış minik bir çocuk var. Kimi ürkek. Kimi korkulu gözlerle izliyor etrafı. Kimi sessizce ağlıyor. Kimi de o kadar yalnız ki...


Bu çocuklardan biri sizin olabilir. Sizin kendi çocukluğunuz. Büyüyemeyen, büyümesine müsaade edilmeyen çocuk. Ya da erkenden büyütülen ve yaşanamayan çocukluk dönemine özlemle tutunmuş kalmış çocuk. Hangisi olursa olsun, her ikisi de yaralı, her ikisi de güvensiz ve her ikisi de kendine karşı acımasız. Korku ile örülmüş duvarlar arkasına gizlenmiş hayali bir gücün gölgesinde yürüyor yaşama.

Ne dersiniz; bu muhtaç, yaralı minik çocuk bu ruh hali içinde iken siz bugünü fiziksel ve ruhsal sağlığınız tam, bütün olarak sürdürebilir misiniz?

Gerçeği duymak isterseniz; gerçekleşmeyecek bir hayal olur. Bugün bir çok kişisel gelişim eğitimine katılmış olmasına rağmen iyileşmeyi yaşamın geneline yayamamış kişilerin eksik kalan parçası işte budur. Tekrarlı kısırdöngülerin kökeninde de etkisi büyüktür.

Çocukluğu ile barışamayan, çocukluğunu olması gereken ideal düzeyde geliştirmeyen kişinin sonraki dönem yapılanmaları da eksik olacak ve hayat bir savaşa dönüşecektir. Karşımıza çıkan sorunlar, günlük yaşamının bir parçası olarak değil ruhumuza bir yük olarak hissettirecektir kendini ki, bu da bir süre sonra yaşamdan alınan keyfi, yaşama sevincini minimize etmeye başlar.

Mutlu bir çocukluk mutlu bir birey olarak hayatı sürdürme adına oldukça önemlidir.


Şayet yan tarafta bulunan görseldeki maddelerden biri dahi yaşamınızda var ise eğitmenimiz Sn.Alpacar Arda tarafından düzenlenen bu kişisel farkındalık eğitimine katılabilirsiniz.

Ne yapıyoruz?

Birlikte içimizdeki çocuğu buluyoruz. Saklandığı yerde ziyaret ediyoruz. Sevgi ve şefkatle oradan alıp bugüne getiriyoruz. Dinliyoruz, anlatıyoruz. Yaralarınız sarıyoruz. Korkularını gideriyoruz. Sevgi ve şefkatle iyileştirerek özgürleştiriyoruz. Büyümesine, gelişmesine ve bugününe erişmesine yardım ediyoruz.

Ağlayan çocukluğumuzu gülen çocukluğumuza dönüştürüyoruz!


Uygulayıcı : Burçin Alpacar ARDA

Atölye Tarihi : Uygulayıcı ve katılımcı arasında karşılıklı görüşülerek planlanacaktır.

Türü : Bireysel Çalışma


Bireysel atölye katılım bedeli : Ayrıca bildirilecektir.

Katılım için: info@neselihayatlar.com / veya 0538 605 83 30'dan kayıt yaptırabilirsiniz.


22 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Aile Dizimi Uygulaması

İnsan formunu oluşturan ayrılmaz ikili; Madde ve mana, beden ve ruh. Bütününe ‘enerji’ diyelim. Hiçbir enerji yoktan var, var dan da yok olmadığına göre ‘bizim hikayemiz’ burada başlayıp burada bitiyo

Comments


bottom of page